W najbliższą sobotę zapraszamy miłośników motoryzacji i nie tylko na II Zlot Charytatywny oraz piknik rodzinny.
Wydarzenie organizowane jest przez grupę Nocna Jazda Grębów przy wsparciu organizacji działających na terenie Trześni m.in. sołtysa, rady sołeckiej przewodniczącego i radnych gminy Gorzyce oraz radnych powiatowych, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni.
O godz. 13.00 na plac imprezy, czyli teren przy remizie wjadą samochody i motocykle. – Zawsze podczas takich zlotów przygotowujemy konkurencje sprawnościowe dla kierowców, będzie to m.in. najszybsza zmiana koła, najgłośniejszy wydech, car-limbo, najsilniejszy wydech, auto zlotu, felga zlotu oraz clean look pod maską – wylicza Dawid Sołtys, pomysłodawca i organizator Zlotu Charytatywnego.
W tym roku podczas imprezy będą zbierane pieniądze na rzecz Gai Grzegorczyk. – Dziewczynka ma rozległe poparzenia, a jej leczenie i rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku naszą uwagę skierujemy ku małej Gai ze Stalowej Woli i zachęcamy wszystkich do wsparcia i pomocy w tym zakresie – mówi Dawid Sołtys.
Oprócz motoryzacyjnych pokazów tuningowanych starszych i nowych modeli samochodów dla dzieci organizatorzy zamówili dmuchańce, z których będzie można korzystać bezpłatnie. Około godziny 19.00 planowana jest wspólna potańcówka, na którą zapraszają przedstawiciele sołectwa Trześń.
Wydarzenie dofinansowane jest z budżetu gminy Gorzyce – funduszu sołeckiego sołectwa Trześń.