21 sierpnia zapraszamy do udziału w dożynkach parafialnych w Gorzycach.
Wieńce dożynkowe na Święto Plonów w parafii Gorzyce przygotowują sołectwa Gorzyce, Zalesie Gorzyckie i Motycze Poduchowne oraz działkowcy z ROD „Raj”. Tuż po mszy świętej odbędzie się objazd drużyn dożynkowych.
Od godziny 14.00 sołtys sołectwa Gorzyce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach zapraszają na imprezę pn. „Świętujemy Dożynki”. Dla dzieci będą przygotowane dmuchańce, z których będzie można korzystać bezpłatnie. – Zapraszamy do udziału w zabawach i konkursach z animatorką, a także do degustacji potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach – zachęca Józefa Leśniak, sołtys sołectwa Gorzyce.
Podczas imprezy będą zbierane fundusze na leczenie małej Poli chorej na SMA.

Wieńce dożynkowe dofinansowane są z budżetu gminy Gorzyce – funduszy sołeckich Gorzyce, Motycza Poduchownego i Zalesia Gorzyckiego.
Impreza „Świętujemy Dożynki” dofinansowana jest z w ramach realizowanego przez gminę Gorzyce zadania pn. „Integracja i aktywizacja społeczności sołectwa Gorzyce poprzez organizację dożynek” realizowane przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025”