W niedzielę 25 września 2022 r. na stadionie sportowym w Trześni zostaną rozegrane XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W zawodach wezmą udział drużyny, które zajęły I miejsca w zawodach miejsko-gminnych/gminnych (eliminacyjnych) w 2022 roku w poszczególnych grupach, tj. w grupie A, C oraz MDP dziewcząt i chłopców. Prawo startu mają  również zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych w ww. grupach oraz gospodarz zawodów tj. Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni w grupie A.

W przypadku zwycięstwa w zawodach miejsko-gminnych/gminnych (eliminacyjnych) w 2022 r. drużyny, która zwyciężyła poprzednie zawody powiatowe rozegrane w 2019 roku, do zawodów kwalifikacje otrzymuje również drużyna, która zajęła II miejsce w zawodach gminnych.

Zawody w grupie A i C zostaną rozegrane zgodnie z Regulaminem Zawodów Sportowo – Pożarniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 10 lutego 2011 r., natomiast w grupie MDP dziewcząt i chłopców zgodnie z Regulaminem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych MDP-1/2010 z 2010 r.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 12.00, uroczystość zakończenia i wręczenia pucharów oraz nagród zwycięskim drużynom odbędzie się około godz. 16.30