W najbliższą niedzielę 28 sierpnia br. zapraszamy do Karczmy Jandura na I Mistrzostwa Łucznictwa Wschodniego z Kałkanem.

Organizatorem wydarzenia jest Wojciech Kasak, który od zajmuje się rekonstrukcją kałkanów, czyli tarcz bojowych właściwych dla Imperium Osmańskiego. Jego tarcze prezentowane są m.in. w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie i na okazjonalnych wystawach w kraju i za granicą. Kałkany wykonane przez Wojciecha Kasaka zamawiali m.in.: łucznicy z Turcji, Egiptu, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych czy Indonezji.

W najbliższą niedzielę do Karczmy Jandura zjedzie około 22 łuczników m.in. z Polski, Turcji, Ukrainy  oraz Egiptu. Zawody rozpoczną się o godz. 14.00. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą przejażdżki konne.

– Turniej organizuję po raz pierwszy i chciałbym, aby była to impreza cykliczna o międzynarodowym zasięgu. O ile mi wiadomo tego typu mistrzostw, nie organizuje nikt w świecie – informuje Wojciech Kasak.

Łucznicy podczas turnieju powalczą o kałkan, który własnoręcznie przygotował Wojciech Kasak.