Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowanych na ferie zimowe.

– Zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowanych przez nasze placówki. Przygotowaliśmy taki program, aby każdy mógł znaleźć coś ciekawego i atrakcyjnego dla siebie – informuje Piotr Duma, dyrektor GOK Gorzyce.

W pierwszy tydzień ferii na zajęcia zorganizowane pod hasłem „Kosmos – gwiezdna podróż” zapraszają pracownicy domu kultury i biblioteki we Wrzawach.  – Będą zajęcia plastyczne, muzyczne, ale przede wszystkim będziemy starali się rozwijać kreatywność i zdolności manualne naszych uczestników – informuje Marek Bartoszek z DK Wrzawy.

W drugi tydzień ferii zajęcia odbywać będą się w Gorzycach i Sokolnikach. – Zapraszamy na zajęcia plastyczne i warsztaty taneczno-ruchowe. Podczas zajęć będziemy budować zimowy świat z masy porcelanowej i wspólnie z KGW Sokolanki wypiekać gofry. Nudy nie będzie – obiecuje Jolanta Zimoląg z DK Sokolniki.

W Gorzycach drugi tydzień ferii będzie poświęcony książce. Na dwudniowe warsztaty zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach – Czas spędzimy bardzo kreatywnie, bo pokażemy, w jaki sposób stare, zniszczone egzemplarze książek można ciekawie przerobić i nadać im drugie życie. Z naszymi uczestnikami przygotujemy peruki, suknie i inne modowe dodatki w stylu Ludwika XVI – mówi Mariola Stopińska-Hara, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

Ciekawie zapowiada się drugi tydzień ferii w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach. Pracownicy zapraszają na zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, turnieje, a także zajęcia interdyscyplinarne z robotyki.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć publikowane są na profilach FB placówek oraz stronie internetowej GOK Gorzyce.