W najbliższy poniedziałek 15 sierpnia br. zapraszamy na dożynki parafialne w Trześni. Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów jest sołectwo Orliska.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczną się mszą świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w na placu remizy w Trześni o godzinie 10.15. W przypadku złych warunków atmosferycznych msza święta zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Trześni.

Tuż po mszy świętej odbędzie się ceremoniał przekazania chleba, a po nim krótkie prezentacje drużyn dożynkowych z Orlisk, Furman, Sokolnik i Trześni. Następnie, zgodnie z tradycją drużyny będą objeżdżać miejscowości, które reprezentują.

Wydarzenie dofinansowane jest z budżetu gminy Gorzyce – funduszy sołeckich Orlisk, Furman, Sokolnik i Trześni.