3 i 4 grudnia zapraszamy do Gorzyc na 8. edycję Gorzyckiego Kiermaszu Świątecznego i spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Kiermasz odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. W sobotę rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy około godz. 12.30, w niedzielę stoiska będzie można zwiedzać od godz. 13.00 do 16.00.

rękodzielnicy i producenci lokalni
W kiermaszu weźmie udział 35 wystawców, wśród nich są lokalni artyści, rękodzielnicy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, lokalni producenci i rolnicy. W wydarzeniu swój udział zapowiedzieli m.in. wystawcy z gminy Gorzyce, z Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowej Woli, Grębowa, Zaleszan, Koprzywnicy czy Leżajska.
Wśród oferowanego asortymentu będzie można zakupić m.in. ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, szopki bożonarodzeniowe, lampiony, świece itp. Nie zabraknie też inspiracji na prezenty, wśród nich dobrym pomysłem na upominek mogą być m.in.: ozdoby wykonane na szydełku, makramy, gadżety lasowiackie, torby, poduszki i przytulanki dla dzieci.
Wśród wystawców swój udział zapowiedzieli m.in. lokalni producenci, którzy oferować będą m.in. świeże i długodojrzewające sery, soki, konfitury, miody, chleby, fasolę wrzawską „Piękny Jaś”, a także ryby wędzone i przetwory z ryb.
Na stoiskach kół gospodyń wiejskich będzie można nabyć dekoracje świąteczne, ale przede wszystkim kupić na wynos świąteczne wypieki, pierniki czy pierogi.

spotkaj Mikołaja
W sobotę i w niedzielę podczas kiermaszu będzie można spotkać Świętego Mikołaja i skorzystać z jego pomocy przy wręczaniu upominków.
W niedzielę od godz. 14.00 na ulicę 3 Maja w Gorzycach zjadą strażackie wozy i po raz kolejny pojadą w świetlnych orszaku. Wszystkie samochody będą udekorowane i oświetlone. Świetlny, Strażacki Orszak Świętego Mikołaja wyjedzie o godz. 15.00 – najpierw odwiedzi miejscowości Zalesie Gorzyckie i Motycze Poduchowne, po czym wróci do Gorzyc, by w pełnym składzie wyruszyć w dalszą trasę obejmującą miejscowości Orliska, Sokolniki, Furmany, Trześń, Wrzawy i Gorzyce sołectwo.

Uwaga!
Ulica 3 Maja w sobotę w godz. od 5.00 do 13.00 i w niedzielę od 13.00 do 16.30 będzie zamknięta dla ruchu drogowego.
Za utrudnienia przepraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest: Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Zakład Gospodarki Komunalnej oraz jednostki OSP z terenu gminy Gorzyce.